niedziela, 22 listopada 2015

#2 "Piast Gliwice jak... West Brom?

Klub z Angielskiej Premier League West Brom, słynie ze swojego dopingu, a tak właściwie jego braku... Czy za niedługo, będziemy świadkami cichych trybun na Stadionie przy Okrzei 20 w Gliwicach?

Od pewnego czasu, a dokładnie od meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze, w Gliwicach w strefie kibicowskiej dzieje się nieciekawie. W tym właśnie meczu, kibice ultras klubu z Gliwic, złamali obietnice w sprawie wnoszenia na spotkanie derbowe rac. Później było już tylko gorzej... W następnym czasie, zakazy stadionowe dostali "młynowy" i "bębniarz", co spowodowało decyzje o zaprzestaniu dopingu po 60 minucie meczu, fakt o zaprzestaniu dopingu jak i same zakazy nie polepszyły relacji między klubem a sympatykami gliwickiej drużyny, które i tak w ostatnim czasie były na prawdę złe. Dwa tygodnie przed spotkaniem Piasta z Wisłą, gospodarze rozgrywali spotkanie z gdańską Lechią, na którym to najzagorzalsi fani dali dosadnie do zrozumienia, co sądzą na temat kierownika ds. bezpieczeństwa klubu. Co raz częściej w klubie, mówi się o zastąpieni trybuny "ultras" sektorem rodzinnym. Sami kibice zasiadający w młynie, nie są dokładnie zorientowani o co w ogóle chodzi w konflikcie kibiców z zarządem.

Czy kibicom uda się dojść do porozumienia z władzami klubu? Dokąd poprowadzą rozmowy kibiców z właścicielami i zarządem? Sam prezes Stowarzyszenia Kibiców Piasta Gliwice mówi: "Miejsce na stadionie jest dla każdego. Na naszej nieobecności straci widowisko. Chcielibyśmy jedynie być normalnie traktowani." Jeśli dla "ultrasów" z Gliwic, sprawdzi się najgorszy scenariusz, to już za niedługo stadion przy Okrzei, stanie się "Stadionem Rodzinnym", tak jak ma to miejsce na stadionie The Hawthorns, gdzie jedyny doping słyszany jest ze strony kibiców gości.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz